TECHNOWORK

Cidde Şehir İçin Alt Yapı Box İnşaatları

Projenin Özellikleri: Toplam 17.000 Mt. Altyapı inşaatı Betonarme Box İnşaatları

Kalıp Sistemi olarak TECHNOWORK Çelik yüzeyli Tünel Kalıp Sistemi kullanılmıştır. Toplam 4.000 m2 perdeye döşeme kalıbı ile inşaat tamamlanmıştır. Perde kalıplarında 2500*5000 mm.lik perde kalıbı modülü tercih edilmiştir. Payanda ve Konsol çözümlerinde özel çözümler uygulanmıştır. Kalıpların montaj ve demontajında mobil vinçler kullanılmıştır. Box kalıpları 3 gözlü olarak projelendirilmiştir. TECHNOWORK Perde Kalıp Sistemleri 83 kN/m2 mukavemetinde üretilmiştir. Beton döküm hızı olarak 2mt/h seçilmiştir.

5*5 mt. ebadında Box ve 60 cm. döşeme kalınlığından dolayı çok özel bir Tünel Kalıp Sistemi projesi yapılmıştır. Kalıp İskelesi çözümleri çok ekonomik olmuştur. Özel tekerlek sistemleri sayesinde kalıp yürütülmesinde büyük başarı sağlanmıştır. Projenin Betonarme inşaatı 360 günde tamamlanmıştır. Kalıpların üzeri PVC membranlarla kaplanmış olup %100 sızdırmazlık sağlanmıştır. Dilatasyonlarda ise su tutucu PVC membran kullanılmıştır.

Projede ayrıca TECHNOWORK İnvert Kalıpları kullanılmıştır. 2*24 Mt. invert kalıbı projeyi bitirmiştir. Tünel Kalıp Sisteminde yüksek kaliteli çelik malzemeler kullanılmıştır.