TECHNOWORK

Umman Otoyol İnşaatı Sanat Yapıları

Projenin Özellikleri: Toplam 80 Km. Otoyol inşaatı Sanat yapıları Betonarme imalatları. Viyadükler ve Alt Geçit inşaatları.

Perde Kalıp Sistemi olarak TECHNOWORK Çelik Yüzeyli Betonarme kalıpları kullanılmıştır. Toplam 100 m2 perde kalıbı ile inşaat tamamlanmıştır. Perde kalıplarında 2500*3000 mm.lik perde kalıbı modülü tercih edilmiştir. Payanda ve Konsol çözümlerinde özel çözümler uygulanmıştır. Kalıpların montaj ve demontajında Mobil vinçler kullanılmıştır. Box kalıpları 5 gözlü olarak projelendirilmiştir. TECHNOWORK Perde kalıp sistemleri 83 kN/m2 mukavemetinde üretilmiştir. Beton döküm hızı olarak 2mt/h seçilmiştir.

Döşeme Kalıp Sistemi olarak döşemede Çelik Pano Sistemi, Kalıp taşıyıcı sistem olarak Cup-Lock Kalıp İskelesi sistemi kullanılmıştır.5 mt.  Kot yüksekliği ve 60 cm. döşeme kalınlığından dolayı yüksek yük taşıma kabiliyeti olan ve yanal yüklere karşı çok olumlu tepki veren sistem olarak Cup-Lock kalıp iskelesi sistemi seçilmiştir. Mukavemet değerlerinin çok yüksek olmasından dolayı Kalıp İskelesi çözümleri çok ekonomik olmuştur. Yatay bağlantılar her bir mt. bir adet bağlanmıştır. Projede yaklaşık 1.500 m3 kalıp iskelesi kullanılmıştır. Projenin Betonarme inşaatı 180 günde tamamlanmıştır.

Viyadük ayaklarında hakeza Perde Kalıp Sistemi olarak TECHNOWORK Çelik Yüzeyli Perde Kalıp Sistemi kullanılmıştır. Kalıplar mobil vinçlerle ve özel konsol sistemleri yardımı ile tırmandırılmıştır. Başlık Kirişleri imalatında Cup-Lock Kalıp İskelesi Sistemleri kullanılmıştır.

 

Galeri